| Andradaa2131 a întrebat:

Buna tpu..In noaptea aceasta mi-a murit perusul. L-am luat cand avea doar cateva luni. Acum el are 3 ani. De 2 zile nu mai vroia sa stea in cusca si se tinea dupa noi. Nu prea mai manca ..Ieri seara a inceput sa respire din ce in ce mai greu. Nu mai putea sa isi miste o aripioara decat foarte greu. A cazut, dar s-a ridicat. A cazut iar langa cutiuta de mancare si acolo a ramas.De ce a murit? Era bolnav?

7 răspunsuri:
| Lollipop023 a răspuns:

Buna si mie mi-a murit perusul acum doua zile, pe 20noiembrie implinea si ea 3 anisad. Papagalita mea nu mai putea sa zboare si a murit in cutia cu mancare.Nu sunt sigura daca cred ca a mea a murit din cauza unei galme ce o avea pe burta.sad

| Andradaa2131 explică (pentru Lollipop023):

Al meu putea sa zboare. Ba chiar ziua trecuta se juca prin casa si facea galagie. Acum cateva zile s-au facut niste sapaturi sa inlocuiesca conductele si apa a venit cam murdara.ma gandesc ca de la asta e..nu stiu ce sa zic.

| TasieSimona a răspuns:

Si mie mi-a murit un perus aseara. Insa al meu cred ca a murit de batranete pentru ca il aveam de 7 ani. Mi-au mai ramas 2( fata si baiat), dar fata are burtica umflata si nu stiu de la ce ar putea sa fie.

| Mully a răspuns:

Si eu am avut 2 perusi dar, acum 3 ani si jumatate mi-a murit unul si probabil din cauza singuratatii a murit si celalalt luna trecuta.

| Andradaa2131 explică (pentru Mully):

Poate fi si de la asta? adica. acum 2 ani am avut si pereche ca sa zic asa. dar a zburat. dar ma gandesc.2 ani...ar fi trebuit mai repede, nu?

| Lollipop023 a răspuns (pentru Mully):

Acum mi-a ramas papagalul singur dar incerc sa iti alin singuratate prin joaca

| Mully a răspuns (pentru Lollipop023):

Al meu era si batran avea 6 ani.