| Nope23 a întrebat:

la varsta de 9 ani am primit un caine, care s-a dovedit a fi un maidanez. Am crezut mult timp ca este bichon havanez, insa crescuse destul de mare(are in jur de 10kg) si devenise foarte agresiv. Astfel, l-am dus la tara pentru ca nu il mai puteam tine in apartament. Am plans mult dupa el fiindca totusi il iubeam.
Apoi, parintii mi-au mai cumparat un caine, bichon havanez, de rasa pura, pe care il ingrijeam si il scoteam afara mai mereu. Insa, intr-o zi, s-a urcat pe canapea si urinat. Cand a vazut mama...pot doar sa spun ca l-am vandut pe un site pe internet.Si dupa el am suferit mult.
Mai tarziu, mi-am cumparat o broasca testoasa, care s-a bagat sub nisip si nu a mai iesit...astfel am ramas si fara ea.
Cand eram mai mica am avut si papagali, pesti si hamsteri. Papagalii au scapat dupa un an, pestilor le-a spart mama tubul cu oxigen, iar hamsterii au murit.
In concluzie, nu stiu ce sa mai fac...parca toate animalele fug de mine... nu stiu ce sa mai incerc. Am nevoie de un animal deoarece nu ma mai pot baza pe un prieten adevarat. Daca imi puteti spune cu ce animal sa mai incerc sau ce sa fac mi-ati fi de mare ajutor.Astept raspunsuri cat mai serioase.
Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Doamne...
Si mai ai tupeu sa comentezi fara rost si fara ati da seama ce incerci sa spui.
Se vede ca esti traumatizat.

| EvangelineLovin a răspuns:

Da, pisica. daca te apropii de ele de cand sunt mici o sa te iubeasca mai mult ca oricine.eu am 2 si stiu ca le-am rasfatat cam mult pentru ca se tin dupa mine mai rau ca un catel, si numai la mine in brate stau, dorm cu mine, ne jucam, chiar si acum sta la mine in brate. happy

| AnimeChu a răspuns:

Pisica :3 Mie una îmi plac mult, sunt foarte drăguţe şi iubitoare cu stăpânul lor.

| StefanStee a răspuns:

Daca stai la apartament e cam nasol, eu stau la casa in afara orasului, am 2 caini un Westie si un Bichon Maltez, insa Westie e mai mare cu 3-4 luni fata de Bichon si a trebuit sa il tin in casa deoarece afara nu-i placea si eu l-am dresat astfel in cat sa faca nevoile in baie, se ducea pur si simplu singur deschidea usa si isi facea la locul lui nevoile, mai tarziu s-a invatat sa iasa singur afara, deci iti zic daca vrei un animal in special caine sau pisica trebuie sa ii dresezi putin si bine inteles sa-i certi
Succes