| SpigiBb a întrebat:

m-am apucat de sala ce ceva timp si am citit ca in timpul acesta trebuie sa consumi mai multe proteine.Am mai citit undeva si am vazut ca laptele praf contine 34% proteine pe 100 de grame! Este adevarat? Si inca ceva eu de 3 ori pe zi iau cate 5 linguri mari cu varf de lapte praf fara apa asa direct praful tinand cont ca are multe proteine acest lucru este bine!?

3 răspunsuri:
| stefanradu a răspuns:

Salut SpigiBb,
Chiar azi am scris un articol despre asta. Il gasesti aici:
http://hunkbody.ro/suplimente-proteine-da-nu/

| FitMan a răspuns:

Momentul critic cand ai nevoie de proteine si carbohidrati este dupa antrenament si dimineata pe stomacul gol. Daca iei doar proteine nu o sa vezi mari schimbari, dar proteine in combinatie cu carbohidrati, chiar si niste aminoacizi, ajuta foarte mult.Cel mai bine ar fi sa iti iei un concentrat proteic + niste carbohidrati, sau mai bine iti iei un weight gainer ( Serious mass ON, Total mass 4200, etc. Nu iti cumpara de la redis ca nu prea sunt de calitate, spun asta din proprie experienta. Bafta

| Lem0n112 a răspuns:

Daca te-ai apucat de sala trebuie sa mananci zilnic fripturawinking. la gratar. etc.cwinking