| Robbe a întrebat:

Buna seara... Am vazut ca laptele praf contine 27% proteine si ~500g calorii la 100g.
Este mai bine sa iei lapte praf dimineata si seara si apoi sa faci antrenamente si fitness sau sa iau proteine "artificiale" care contin pana la 44% proteine in 100g?

1 răspuns:
| CaroliFlorin a răspuns:

Lapte praf este mai bine sa iei decat proteinele artificiale. Dar laptele praf nu este bun decat pentru cei care vor sa faca antrenamente zilnic. Eu ti-as recomanda Laptele la cutie pentru ca este mai sanatos decat cel de praf, chiar daca are mai multe proteine si kalorii.