| ana090182 a întrebat:

ma puteti ajuta putin
Am 11 ani si imi doresc un caine Shih-tzu, stau la apartament cu 2 camere destul de mari
Cum imi pot convinge parintii sa-mi cumpere un Shih-tzu?

Răspuns Câştigător
| NoFeelings a răspuns:

Bună!
Dar parintii tai ce spun? De ce nu vrea sa iti ia un caine? Cred ca trebuie sa te gandesti la asta,adica poate nu vor sa iti ia penfru ca nu aveti bani de cheltuit asa ceva,sau poate nu esti pregatita pentru o astfel de responsabilitate.

In orice caz,uite o idee:
Trebuie sa faceti o,, intelegere", sa ii faci sa intelegeaga ca esti responsabila, doar ca la inceput iti va fi greu. Poti sa faci ceva in schimbul cainelui, sa inveti de doua ori mai mult sa nu mai stai pe electronice sau tot felul.

La 11 ani nu este mică, sincer.La 11 ani am si eu caine, insa sunt o fire foarte responsabilă, care chiar daca nu iau lucrurile din banii mei ma ocup de el doar eu, ei ma ajuta doar pe plan financiar.

| ana090182 explică (pentru NoFeelings):

Le-am zis sa imi cumpere un hamster, cu ala sunt de acord amandoi, asa am sa le arat ca sunt responsabila happy.

5 răspunsuri:
| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Noi cu siguranta nu. las leaga-l afara de ceva rolling on the floor

| Helpmeforfree a răspuns:

Acum te lasa?
Ma bucur suuuper mult! ♥

| ana090182 explică (pentru Helpmeforfree):

Dada,deja in septembrie cumpar un Shihtzu de la o canisa

| BeagleLover a răspuns:

Nu esti pregatita, mai asteapta 3-4 ani pana cand vei deveni responsabila. happy Nu ai sanse sincer, esti prea mica, toata treaba o vor face parintii tai, tu te vei juca. Din banii lor veti cumpara cele necesare, nu din banii tai. Repet, mai asteapta!