| Viitorulapropiat a întrebat:

BUna tpu...maine imi cumpar un amstaff si are 2 luni.
Tot maine din cate am inteles o sa-i fac primul vaccin.
Cand il pot scoate afara? Ce sa-i dau sa manance ca sa-l fac mare? este greu de dresat? nu il tin legat, il tin in casa. O sa ies dimineata cu el si seara la alergat in parc. Vreau sfaturi cat mai multe si inca ceva. Cum imi dau seama daca este amstaff adevarat? este la 600 de lei

1 răspuns:
| kermit1312 a răspuns:

Sa ai mare grija cu el sa nu il scoti cat e mic afara, poate sa ia o multime de boli.Bine ar fi sa il scoti dupa ce i ai facut cel putin 2-3 vaccinuri si are destui anticorpi. Orice i ai da de mancare el o sa se faca atat cat este rasa lui. Inainte sa dai 600 de lei pe un caine de informezi foarte bine la toate caracteristicile rasei, succes