| AnnonnyMa a întrebat:

Buna TPU:*! Maine ma duc sa-mi iau catel si am nevoie de ajutor.
E pichinez.
De cate ori pe zi al trebuie sal hranesc?
Sau, De cat ori pe zi sa-l scot la plimbare?(stau la casa dar trebuie scos si la plimbare oricum).
Am mai avut catei dar miar prinde bine si cateva sfaturi noibig grin.
Astept multe sfaturi:*!

! FundaVOT!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand este pui ar trebui sa il hranesti cu putina hrana, dar gustoasa.ca sa nu se imbolnaveasca, circa 3-4 mese pe zi. cand e adult 2-3 mese. trebuie dus de 3-4 afara, dar cand vrei sa faci o plimbare si esti singur/singura nu ezita sa il iei si pe micul tau amic, cu tine. periaza-l in fiecare zii, cand e micut dai 1-2 boluri cu lapte pe saptamana,joacate mult cu el,alinta-l. am si idei de nume:
pentru baieti: Leo,Keny,Joker,Micky,Freddie,Diego,Puppy,Riky sau Gold.
pentru fete: Patrisia,Jane,Rose,Mixy,Goldy, Lady, Sandy, Tina, Fifi sau Elly.
funda?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| katalyna000 a răspuns:

1.In loc sa ii pui de mai multe ori pe zi mancare mai bine i-ai pune intr-un castronel mai mare si cand vezi ca se goleste il umpli cate putin ca sa vezi daca catelul s-a saturat sau nu.
2.Trebuie sa il scoti afara o data dimineata, a doua oara dupa-amiaza, si apoi seara.
*Sper sa te ajute raspunsul