| Ushhher a întrebat:

nu demult mi-am luat un caine Akita American si as vrea sa stiu daca acest pui (este mascul), cand va fi matur va tolera inca un caine tot mascul (peste 1 an vreau sa-mi iau inca un mascul Presa Canario) si totusi stiu ca Akita nu se inteleg bine cu alti caini daca nu sunt socializati de mici. Din pacate la mine nu e asa si daca o sa pot sa il acomodez cu catelul?

Răspuns Câştigător
| Maia009 a răspuns:

Eu am un Akita American de 1 un si 9 luni si l-am socializat de mic cu alti caini, dar pe la 5 luni l-a atacat un mascul negru mult mai mare ca el si de atunci tot ce vede a fi negru, mascul sau femele, daca il las se omoara! Tu sa il lasi sa se joace cu alti caini, nu sa se bata! Dar, din pacate nu o sa iti mearga, sa ai inca un mascul, indiferent ce rasa!
Cainii Akita sunt foarte dominanti, indiferent de cat de bine sunt socializati sau dresati! Poti sa incerci cu alt mascul, dar nu te-as sfatui!

2 răspunsuri:
| Ushhher explică:

Mdah...un om care n-are ce face (o.O)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ushhher):

De ce spui ma asa? ce? e rau sa stii limbi straine? tu nu stii ca limba dulce, multe-aduce? asa si la catei. daca latra si musca, e naspa.da daca se gudura si da din coada, obtine tat si vra?