| florinrazvan a întrebat:

ce caine imi recomandati sa iau imi plac caini gen pitbull,presa de canario, dog argentinian cei cu aspect musculos dar vreau sa fie usor de dresat astept orice parere si din alte rase dau funda!

Răspuns Câştigător
| pintexim a răspuns:

Ok deci eu am un caine de rasa cane corso are abia 8 luni si stie de toaaaaate, l-am invatat de cand era mica.Si este foarte protectoare cu mine in cazul in care se i-a cineva de mine sau ridica vocea(tipa la mine)ea bineinteles sare pe el sa-l muste fara sa ii spun eu deci este super la mine in cartier nu foarte multi au curajul sa se lege de mine si gandeste-te cum face atunci cand ma loveste cineva, ea face lucrurile de cand era mica cam 4 luni! sunt foarte mandra de aceasta rasa

| florinrazvan explică (pentru pintexim):

Mersi mult mi-am luat un pui de presa de canario este frumos rau o sa incep sa-l duc la dresaj, numai bine

| pintexim a răspuns (pentru florinrazvan):

Eu am dresat-o singura si tu poti face acelasi lucru, iti iei o carte de dresaj http://www.dresajcanin.info/2/ si o poti face chiar tu. Daaaar trebuie sa ai timp la dispozitie si mult rabdare!

11 răspunsuri:
| LaughOutLoud a răspuns:

Mie imi plac tare dobermanii.Dar fara dresajul potrivit eu iti spun sa iti iei adio de la asemenea rase (Amstaff, Pitbull, Cane Corso, etc.)
Multa bafta in gasirea catelului potrivit!big grinwinking

| Mihai_Vlad_1998 a răspuns:

Buna eu am un Rottweiler de 2 ani si 3 luni e femela si trebuie sa fete o ador.Eu am primit-o de la varsta de 1 an si era foarte obraznica, dar am dresato in 2 saptamani calm si cu rabdare, acum stie toate comenzile.In parc o tin in lesa si mereu am carnetul de sanatate cu mine in caz de politie (politia m-a vazut si ia aratat carnetul si a vrut sa vada daca este agresiv si mia mai zis sa o tin mereu in lesa totul a fostbine). Este foarte cuminte si loiala dar daca se atinge cineva de mine inebuneste sare pe el si-l musca.O iubesc foarte mult pot sa merg ori unde cu ea ea este badigardul meu.Iti recomand un caine din aceasta rasa(rottweiler) daca vrei poti sa il dresezi sa fie rau sau cuminte dar daca vrei sa fie rau iti trebuie botnita de fier,lesa foarte rezistenta si carnetul de sanatate sau sal inscri la doctorul veterinar din satul sau orasul tau). Pentru mine Rottweilerul este cel mai frumos, loial, puternic, destept, protector caine din lume.

| AlexDaghiu a răspuns:

Mie Bulldog-ul imi place cel mai mult. Are muschi e cuminte daca il dresezi(musca doar cand ii zici tu sa sara pe cineva)

| florinrazvan explică:

Si mai vreau sa fie protector

| Alexuta333 a răspuns:

Boxer e usor de dresat daca il iei de mic si sti cum sa-l dresezi :*

| DoubleCO a răspuns:

Uni spun ca pitbulii dupa 4-5 ani nu isi mia recunosc satapani... O alta atleranitiva ar fi si Amstafu tot cu o structura musculoasa

| busyborsa a răspuns:

Amstaff(American) e si musculos si usor de dresat si eu tot aceas rasa am
big grin

| Swag777 a răspuns:

Amstaff e destul de usor de dresat fata de alte rase are un aspect musculos si e ff dragut... happy

| Smmecheru a răspuns:

Tiasi recomanda un boxer