| bibiiiy a întrebat:

perusul meu este murdar la fund, si face diaree dar face si tare(normal). nu mananca nimic si nu bea apa.ieri a mancat putin si a baut putina apa in rest nimic. i-am pus si morcov, si ou fiert dar nu s-a atins de ele. ar putea fi bolnav?

4 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

In cel mai bun caz trebuie sa-l duci la un veterinar.

| rburghiu a răspuns:

Daca are calciu in colivie ia-l si rupe bucatele mici din el si piseazale si pune-i in apa si in mancare.

Dar trebuie sa faci in asa fel sa ii dai sa mannce.
Daca nu merge asa dul la medic specialist si daca nu vrei sa il Duci practic il omori.
Mie asa mi s-a intamplat.

| reepeeree a răspuns:

E sigur bolnav dul la un specialist...am avut si eu un papagal si la fel s-a intamplat l-am dus la veterinar si mi-a dat un tratamenthappyhappyFunda

| ddeenniiss a răspuns:

Sigur e bolnav trebuie dus imediat la veterinar