| JustaLittle a întrebat:

Pisica mea sa îmbolnăvit de la alte pisici (care au mai venit prin curte, din vecini) și nu știu cum sa o tratez.
Am un singur veterinar în zona și nu vreau sa o duc la el (de cate ori am dus un animal la el, a murit, chiar dacă am dus pentru un simplu vaccin ) și nu am posibilitatea sa o duc la altul (e foarte departe și pisica se sperie enorm când e în mașină)
Cum. As putea sa o tratez acasă?
Precizez ca pare sa aibă nasul înfundat, ochii ii lăcrimează și când doarme parca sforăie
Ca un fel de răceală.
Cum as putea sa o tratez? Urgent!

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Are nevoie de un veterinar bun nu de unul ce vaccineaza gaini.
ca se sperie, e ok. o urci in masina si o duci la un veterinar. e o boala cu simptomele ce ai scris, si in final daca nu i se aplica tratamentul necesar o sa moara. poate sa o duca asa o vreme, insa daca e bolnava...
succes. ca sa o urci in masina gaseste o cusca pentru asa ceva.

| BlackCat13 a răspuns:

Prinde-o si tine-o in masina, in scurt timp se obisnuieste. Are neaparata nevoie de veterinar

| Blueberry43 a răspuns:

Buna. Imi pare rau pentru pisica ta. Probabil a facut aprindere la plamani si chiar nu o poti trata acasa. Este un fel de raceala doar ca destul de puternica si se agraveaza daca nu o duci la medic sa stabileasca ce tratament sa ia. Nu o poti trata tu de acasa chiar daca iti doresti enorm. Mult noroc cu pisicuta! O zi buna! happy