| florina200 a întrebat:

Buna,TPU pisicuta mea a disparut de 4 zile si nu a mai venit acasa am strigat-o peste tot si nu a venit nici vecini nu au vazut-o pot mentiona ca stau la casa, si ea nu sta la oricine sa fie mangaiat ce s-o fi intamplat cu ea? chestia cu pus afise chiar nu functioaneaza? ce pot face

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Pisicile mai pleaca de acaca...mai ales cand sunt in calduri, sau cand sunt curioase si pleaca sa isi vada teritoriul
Nu te ingrijora. uneori pleaca cu saptamanile si vin inapoi...
Nu trebuie mereu sa te gandesti la lucruri negative.

| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns (pentru Apache):

Ai dreptate! Si florina nu te mai ingrijora va veni inapoi!

8 răspunsuri:
| AllmaGirl a răspuns:

Poti pune afise, poate va tinehappy Poate era in calduri si s-a dus dupa instincte, daca o ai de mai mult timp, si nimeni nu a luat-o se va intoarcehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu mi-a venit de 2 ani.

| ligiligi a răspuns:

Buna! Ei si eu am fost asa. Pisica mea a disparut cateva ore laughing nu zile si imi venea sa crap de durere.Dar daca spui ca nu sta la ori cine sa o mangaie atunci nu cred ca a patit ceva.Numai sa nu o calce masina sad. Poate s-a dus la motani....nici odata nu sti ce le bubuie la pisici prin cap laughing. Daca nu iti apare miercuri sau joi incearca sa imprastii afise ca altceva nu ai ce face sau anunta politia si sa incepeti cautarile.Imi pare rau ca ti-ai pierdut'o dar sper din tot sufletul sa o gasesti. Sper sa imi urmezi sfaturile si sa nu iti pierzi niciodata speranta, se va intoarce ea.Niciodata sa nu spui nicoodata.Mult succes si sper sa o gasesti!

| Silviuc69 a răspuns:

Stai calma, se va intoarce.

| ghicicinesunt a răspuns:

Buna si eu am patit acelasi lucru si mie mi-a disparut pisica, cred ca ti-a luat-o cineva sau a plecat dupa motani sau daca a luat-o cineva si a bagat-o in casa cand va iesi afara va pleca daca va stii drumul spre casa... sper sa o gasesti funda?

| ziggy2002 a răspuns:

Anunta politia! Dar chestia cu afisele nu cred ca merge pentru ca daca o vede cineva o va lua acasa... -Zic eu- Dar s-ar putea sa mearga amandoua!happy te rog da-mi funda ca te-am ajutat!

| Apache a răspuns (pentru ziggy2002):

Da frate...cand iti dispare pisica exact politia trebuie sa anunti