| madutzaa19 a întrebat:

de 2 luni am gasit o pisicuta, scumpa, neagra. O tineam in casa dar de multe ori o lasam si pe afara cand era cald. dar intr-o dimineata a disparut sad nu o mai gasesc, nu stiu sincer cate luni avea, dar avea in jur de vreo 5-6 luni cred. Am pus afise la vecini in posta...am cautat`o si nimic crying deja ii a 2-a zi cand nu o mai am crying atat de mult imi lipseste Sunt sanse sa vina inapoi acasa?

13 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Vine inapoi,stai linistita, al meu vine cand i se face foame, sau cand simte ca miroase a gratarlaughing
Deci stai linistita.:*

| Rossey a răspuns:

Depinde.Poate a plecat definitiv.Este fata descurcareata. Poate iti va duce dorul si se va intoarce.Nu te intrista.Mai asteapta.Intreaba vecinii daca au vazut-o sa se mai uite prin curtea lor si ei. Sper sa vina inapoi.Iar daca nu, asa a vrut Dumnezeu sa fie.Succes.

| bubbiubbi a răspuns:

Ai vecini care pun capcane pentru pisicisad? Pff. nu stiu ce sa ii zic.Eu zic sa nu iti pierzi speranta si mie mia lipsit odata 3 zile motanul dar avea 3 ani de zile. Poate au luat-o copiii de pe strada. Daca ai asa niste vecini care mereu stau pe afara si obisnuiesc s achinuie animalele te rog intreabai.Eu stiu un caz in care au luat un puiut de la mama lor si lau dus cu 2 strazi mai departe doar ca sa se amuzewinking.Mai sunt si specimene deastea.Deci te rog sa ne tii la curent daca s-a intors pisicutasad

| bubbiubbi a răspuns:

A venit pisicasad?

| nuamPleaca a răspuns:

Si la mine a plecat motanul meu acum 3 saptamani... inca astept sa se intoarca, sunt sigur ca nu a murit, si sper sa vina happy

bafta! sper sa ajunga acasa la tine in urmatoarele zile.

| Wolfenstein a răspuns:

Daca si-a marcat locul si ii placea acolo va veni inapoi dar daca nu ii va placea nu va mai veni deoarece nu era locul iei acolo!

| Alexandrumar1 a răspuns:

Daca te-ai comportat frumos cu ea si ai tinut-o in conditii bune o sa vb plus ca ea poate umbla pe la motanibig grin nu-ti fa griji pisicile vin acasa oriunde nu lea-i duce, de exemplu o duci la o distanta de 100 km si vine acasa in vreo 2 zile.in cazul tau poate veni intr-o luna. Sper sa o gasesti.

| madutzaa19 explică:

Am mai lasat-o afara si cand plecam undeva si cand ne intorceam seara tarziu ea ne astepta la usa sad am mai intrebat vecini si nimic, prin zona sunt si pisici mari si motani, cine stie. poate o speriat-o. sper sa se intoarca crying

| madutzaa19 explică:

Din cate am mai auzit... pisica nu pleaca departe de casa sad sper sa fie bine

| madutzaa19 explică:

Sper sa fie asa crying asa de mult m-am atasat de ea sad sper sper din suflet sa se intoarca

| madutzaa19 explică:

Mai din cate stiu vecini sunt ok, eu stau in Austria si nu cred ca sunt asa de rai oamenii aici, am pus si afise la fiecare in posta sad

| nebunyk a răspuns:

Ar putea fii sanse sa vina stai linistita... iar daca nu mai vine calmeaza-te nu plange crede-ma si eu am patit la fel doar ca pisica mea a cazut de la etajul nouasad calmeaza-te daca e ceva cauta un pisoi dragut si amarit i ofera-i o casa

| madalush97 a răspuns:

Daca nu are sursa de hrana, vine!