| Daiana6737857967unzhsjdbenskdbdn a întrebat:

Buna zis, nu stiu daca tine de categorie dar chiar am nevoie de niște sfaturi am o pisica de aproape 1 an noi stam la casa Dup 1 luna a dispărut si am gasit-o in vecini la un domn care ne-a furat-o si ne-am certat groaznic cu el pentru ca nu vroia sa Neo înapoieze pana la urma am recuperat-o dupa 7 luni am uitat-o seara afara si a dispărut 5 zile in a 4 zi am zis ca pun anunț pe Facebook cu ea ca e pierdută intr-o seara ma suna o doamna sa îmi spună ca mi-a gasit pisica era la dansa de acoperișul casei am recuperat-o am adus-o înapoi acasa si la gât am observat ca avea o brățara cu mărțisor bănuiesc ca mi-a furat-o careva am gasit-o la 3 străzi distanța cu noi Dup ce s-a înapoi acasa mi-am dat seama ca ea era de fapt in călduri pana la urma s-a cuplat cu motanul vecinilor urma sa fie gravida in urma cu 3 zile mi-am cumpărat in iepuraș ca anima de companie si i-manageriat mai putina atenție pisici in urma cu 2 nopți pisica a rămas peste noapte afara dimineața am stricat-o si a venit la fel si acum o noapte tot dimineața am strigat-o si a apărut însă de aseara nu am mai gasit-o, oare ce s-a întâmplat cu ea? O fi plecată din nou dupa motani mie foarte dor de ea mititica va rog ajutați-ma cu un sfat nu stiu ce sa fac toată ziua am strigat-o si pe străzile din apropiere si nici urma de era cred ca e leșinata de foame săraca si ea si pui ei mie asa mila de ea crying((

1 răspuns:
| asdfq a răspuns:

Sa iti fie de bine. Din ce ai descris nu esti un stapan prea bun. La casa daca pisica nu se simte iubita si nu i se ofera suficienta atentie, pleaca. Asa ca nu ti-a furat-o nimeni. Normal ca a plecat. Iar daca a fatat in alt loc decat acasa, nu o mai poti aduce inapoi. Cresc pisici de pui de foarte mult timp si stiu ca o sa se descurce cu hrana daca inca nu si-a gasit camin. Pe viitor incearca sa fii un stapan mai bun.