| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU! Scuzați-mă că vă deranjez cu încă o întrebare. Îmi puteți spune vreo părere despre Cinchilla, sfat?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Eu nu am avut niciodata, dar a avut acum cativa ani
o ruda.
Stiu ca le place spatiul, nu e bine sa ii tii in custi mici, si nici sa fie singuri.

Ca hrana - granule specifice (peleti parca se numesc) + e bine sa le pui si fan, sau cand e posibil lucerna (persoana cumpara fan de lucerna).

Sunt sensibile la apa si la recipientul din care beau.
Fie le pui apa plata, fie incerci sa elimini clorul din ea. Iar vasul trebuie curatat zilnic.

Si poate stii deja, la fel ca si iepurii si alte rozatoare inrudite, trebuie sa aiba mereu ceva de rontait, de tocit dintii. Fie un bat de lemn de esenta tare, fie alte materiae pe care le gasesti in magazine specializate.

| anonim_4396 explică (pentru NLS):

Am studiat iepuri hamsteri și așa mai departe de acea știu că au nevoie de spatiu și să roadă dar mi-ai zis unele informații de care nu am aflat, îți mulțumesc!

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Un razator funny happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E drăguță frumoasă pufoasă iubăreață păroasă mofturoasă piți cute extra chic fashion xoxo adorr

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

laughing adorabil!