| An3n1m a întrebat:

Stiti in severin un magazin de unde pot cumpara 2 pestisori de acvariu? Daca fac un acvariu din geam lipit cu silicon poate iesi o substanta toxica in apa care poate omara pestisorii? Si am citit pe internet ca inainte sa pun pestisorii in acvariu trebuie sa ciclez acvariul? Funda happy

3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Cumperi silicon pentru sticla, este special si il faci.Il lasi o zi la uscat si gata. Apoi pui putina apa pe fund sa verifici daca nu curge. Daca nu, pui apa, pietris si ce mai vrei in el si dupa o saptamana doua pui pestii.Cand ii pui sa fie apa de vreo 20 grade.Cumperi termometru, incalzitor, filtru si apoi pestii.Gasesti in piata la crescatori sau in orice pat shop.

| An3n1m explică (pentru viotedy):

Pai stii vreun pet shop la Severin? Sau undeva in piata la crescatori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici ceva util; funda. http://www.animalutze.com/articole/primul-acvariu-acvarist.php