Întrebare recomandată | xLionel a întrebat:

Sunt foarte fericit pentru ca vinerea asta imi iau hamster :*. Problema este cusca... din ce pot sa o fac ieftin si usor? Vreau sa-mi iau doi hamsteri de sex diferit pitici. Si as vrea o cusca spatioasa sa o separ in doua... din ce material imi recomandati sa fac cusca?
Dau funda big grin

5 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

nu este nevoie sa cumperi o cusca speciala pentru hamsteri. Eu de exemplu folosesc un acvariu. Totusi, o prietena si-a luat cusca ca cea folosita pentru pisici. Este din plastic si a cumparat-o din Real.

Poti face acvariu. Nu inteleg de ce vrei sa o imparti. Lasa hamsterii sa stea impreuna, sa se joace.

Pa.

| AtateaConditii a răspuns:

Dintr-un acvariu. Custiile cu gratii tind sa le roada si sa isi strice dintii. Daca ai fii din Timisoara ti-as da eu ca am unul mare si inca un mic acvariu.

| xLionel explică (pentru AtateaConditii):

Imi pare rau dar nu sunt din Timisoara sad

| michelia a răspuns:

Sint de cumparat la magazinele pentru animalute. Noi am avut o cusca din sticla care avea si un capac cu aerisire deasupra, luata de acolo.

| EvanescenceOne a răspuns:

Eu iti recomand sa fie din sticla dar este destul de scumpa, asa ca po-ti sa cumperi una din plastic.....si eu am hamster si mi-am cumparat din piata marasti o cusca de plastic si cu capac...costa in jur de 20-25 de lei.
PS: vezi ca la hamsteri le plac foarte mult rolele alea pe care este hartia igienica....la hamsteri le place sa le roada si sa se joace cu ele.