| EricaElena a întrebat:

Sunt foarte speriata in legatura cu pasarea mea. Este o zebra australiana. Am luat-o prin mai anul trecut. In cusca sunt 3 pasari. Un mascul si doua femele (m-am aventurat in detalii inutile). Una dintre femele, alba, este -cred eu si cei din familia mea- bolnava. Sta zgribulita ore intregi. Din cand in cand mai tremurra pentru cateva secunde. Imi este foarte frica sa nu moara. Am luat-o in mana si am lasat-o in palma mea la soare. Tremura si avea ochii inchisi, dar inca traia. Nu stiu ce sa ma fac sa fie zglobie cum era ca celelalte pasari din cusca ei. DAU FUNDA CINE ARE O REZOLVARE MACAR BUNA PENTRU PROBLEMA! Nu pot Accepta sa moara crying. Dau funda. Multumesc

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Sa te duci cu ea la un veterinar sa vada exact ce are si care este tratamentul adecvat.
Altfel nu ai cum sa o rezolvi, medicamentatii aiurea nu se dau, pot face mai rau decat bine.

| EricaElena explică (pentru LaLaura):

Ai dreptate. Tatal meu spune ca a dus-o la un veterinar si ca a luat picaturi... Dar cred ca a ingropat-o, nu a dus-o unde trebuie...

| LaLaura a răspuns (pentru EricaElena):

Imi pare rau...