| Roxii33 a întrebat:

Hey!
Am si eu o intrebare. Azi mi-am cumparat canari, niste pasari micute colorate, si am luat 2 femele pentru ca mascul nu era, daca sunt 2 femele, se bat intre ele sau nu?

Răspuns Câştigător
| iSimo a răspuns:

Am avut si eu. femelele sunt mai rele si se bat. Totusi e bine ca nu ai luat un singur canar fiindca mor de singuratate, dar daca ai ocazia ar fi bine sa mai iei si un mascul happy

| Roxii33 explică (pentru iSimo):

Da. sper sa nu se bat.

| iSimo a răspuns (pentru Roxii33):

Ti-am zis cel mai bine e sa mai iei un mascul fiindca le "calmeaza" daca se poate spune asa laughing

| Roxii33 explică (pentru iSimo):

Da, dar de unde pot cumpara si un mascul? Eu le-am luat femelele din Oradea, si acolo nu erau numai femele

| iSimo a răspuns (pentru Roxii33):

Esti din oradea? uff pai in fiecare oras cred ca sunt mai multe magazine din astea de animale smug la mine in oras sunt vreo 10. Daca nu astepti sa mai aduca canari noi la magazinul de unde i-ai luat pe astia 2 happy

| Roxii33 explică (pentru iSimo):

Sunt din Bihor big grin, dar am fost sa imi iau de acolo :d

10 răspunsuri:
| supradozadenebunie5 a răspuns:

Buna! in principiu din cate stiu eu se bat adica mereu o sa fie un fel de rivalitate cum este si la oameni de altfel trebuie sa fie unul mai tare ca celalalt. nu stiu sa iti spun sigur daca se bat sau nu dar cred ca o sa se bata la un momendat

| Roxii33 explică (pentru supradozadenebunie5):

Dar nu inteleg de ce?straight face

| maria67 a răspuns (pentru Roxii33):

Nu stiu nici eu de celaughing

| maria67 a răspuns:

Pai...nu au voie sa se vad pentru ca nu canta.am si eu 2 canarihappy

| Roxii33 explică (pentru maria67):

Si sunt mascul si femela? big grin