| Darius123456 a întrebat:

BUNA TPU!
Va rog frumos am nevoie de ajutor.
Deci am o pisicuta de 1 an si imi este frica sa las balconul deschis ca o sa sara, a mai avut faze din astea cand a vrut sa sara dar am prins-o la fix.
Intrebarea mea este, cum pot sa securizez geamul de la balcon sa nu poata sa sara pisica pe geam? Am plasa de tantari dar este foarte usoara si se deschide foarte foarte usor tin sa mentionez ca balconul este inchis dar cu geamuri dinacelea mai vechi nu termopane, dau funda va rog!

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Îți poți modifica siguranțele la plase mai bine pentru a nu de mai deschide atât de ușor. Și tatăl meu a făcut asta, mai ales că un motan ne-a căzut de la balcon fără a mai putea să-l salvăm. Acum cu al doilea pisoi și plasele care deja au fost fixate mult mai bine, nu mai au nici o problemă de acest gen, sa de deschidă.

| AnonimFaraPereche a răspuns:

Ahh fix aceeasi problema am avut si eu. Ea are nevoie de aer de o curte unde sa zburde. La mine se plimba pe pervaz si era sa cadă, geamul e din fier si eu nu aveam plasă deloc. Eu trebuia sa fiu ff atentă si sa tin geamurile inchise ceea ce era rau pentru ca se facea foarte cald... pisica nu prea e de bloc. Eu am dat-o la o verisoara la curte.
Ce ai putea face? Sa tii geamurile inchise, cel mai sigur. Orice plasă ai pune ea ar rupe-o.

| OanaMaria338 a răspuns:

Poți schimba plasa, cu una mai bună, sau să îți pui altceva în geam