| joghu22 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu o problemă.
Am un Bichon Havanese de aproape 2 ani. Si mereu latra pe toata lumea. Am fost la munte si era o doamna care iubea cateii, doamna a dat sa o mangaie si a inceput sa o latre haotic aproape sa o muste. Si asa face de fiecare data cu fiecare om pe care il vede chiar daca este bun la suflet. Ce sa ii fac sa fie mai prietenoasă?

2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Nu ai ce sa ii faci, si eu am doua catele una buna si iubitoare indiferent cine intra in curte si una fiara turbata.Pur si simplu asa le este gena si nu se schimba

| Opianne a răspuns:

Sunt foarte mulți dresori de animale. Poți apela la unul. De asemenea sunt foarte multe video-uri pe YouTube care te învață cum să faci asta https://youtu.be/OFZ003dY8cU