| MiraculousDelia a întrebat:

Va rog sa ma ajutati. Pestisorul meu zebra danio a inceput acum cateva minute sa inoate foarte ciudat. Era bine inainte. Acum se chinuie sa stea in pozitie normala...sta intors pe dos, vertical cu gura in sus si se invarte necontrolat. Imi puteti spune va implor daca este boala vezicii inotatoare sau altceva. Specific ca nu are apetit si nu este umflat

2 răspunsuri:
| Mariokasan a răspuns:

Iti spun eu un sfat prietenesc happy
Lasa-te de acvaristica!
Documenteaza-te inainte sa iti faci acvariu

| MiraculousDelia explică (pentru Mariokasan):

Parametrii apei erau perfecți si oxigenarea era foarte buna. Inafara de acvariul de 15 l in care era el si inca vreo 2 zebre danio mai am unul de 60 l care este îngrijit foarte bine si peștii din acela sunt sanatosi, deci am experiența cu acvaristica! Eu doar am cerut ajutor, dar daca vreti sa luati întrebarea mea in ras, nu mai raspundeti si vedeti-va de treaba.