| EllyThau a întrebat:

Buna TPU va rog Sa MA AJUTATIIIIIcrying(! deci am un caine Bichon Havanez si azi a inceput sa se simte mai prost... plange, face un zgomot ciudat nu mananca..nu are chef de joaca. trebuie sa ai dau niste lapte cald?sad Va rog ajutati-ma daca o pierd nu stiu ce faccrying( O IUBESC mult crying(((( Fundacrying( astept raspunsuri mai repede va rogpuppy dog eyescrying((( Multumescsad

Răspuns Câştigător
| Rŏllшау a răspuns:

Maine ai putea sa te duci la medic sau sa cauti ceva informatii despre rasa Bichon Havanez.Aduna informatii, intereseaza-te de rasa respectiva si vezi daca cineva te va puutea ajuta.

Sincer nu ma pricep la caini (la anumiti caini)dar din cate stiu e ca la veterinar ai putea afla de ce se comporta asa, acolo e cel mai sigur big grin.

16 răspunsuri:
| SanziiAndry a răspuns:

Pai, ai vaccinat-o? Daca nu, este ceva cam grav, pentru ca ar putea suferi de jigodie si nu e bine DELOC! Daca nu ai vaccinat-o va muri in cel putin 3-4 zile daca nu ii vei trata boala cat mai repede. Ii poti cumpara medicamentele sau ce o fi alea: stanglob si canglob. Sunt foarte bune si ar putea sa se insanatoseasca daca nu ai vaccinat-o si sugera de JIGODIE.

| EllyThau explică (pentru SanziiAndry):

Este vaccinata are toate injectile facute mai trebuie sa ai fac unu in fiecare an... cand a inplinit un an nu i l-am facut ...trebuie sa ma duc sa il fac.

| SanziiAndry a răspuns (pentru EllyThau):

Ma bucur pentru tine ca ai avut cu adevarat grija de catelusa ta si ai dus-o sa o vaccinezi! Dar eu iti recomand ca maine de dimineata sa o duci la un veterinar. Iar pana atunci, te rog, fa-o pentru ea! Strange cat mai multe informatii despre aceasta rasa, la boli si ti-ai putea da seama ce are! Bafta!

| EllyThau explică (pentru SanziiAndry):

Multumesc. Nu's gengul ala imi iau caine si nu am grija de el in fiecare seara o spal i-am cumparat si hainute de iarna i-am luat si cizmelaughing am tunso la veterinar ia taiat si unghiilelove struck o iubesc multbig grin are si funda la gat, i-am cumparat si un patut pentru caini.dar nu doarme in el... love struck ea doarme in pat cu minelove struck face parte din familielaughing)

| EllyThau explică (pentru SanziiAndry):

Multumesc. Nu's gengul ala imi iau caine si nu am grija de el in fiecare seara o spal i-am cumparat si hainute de iarna i-am luat si cizmelaughing am tunso ia taiat si unghiilelove struck o iubesc multbig grin are si funda la gat, i-am cumparat si un patut pentru caini.dar nu doarme in el... love struck ea doarme in pat cu minelove struck face parte din familielaughing)

| SanziiAndry a răspuns (pentru EllyThau):

Foarte frumos si felicitari ca ai o prietena adevarata langa tine pe care chiar o iubesti si cred [de fapt, stiu] ca si ea te iubeste mult pe tine! Imi place faptul ca ii cumperi hainite, o speli in fiecare seara. Prin aceste fapte tu dai dovada ca o iubesti ca ca ti mult la ea! Stii, sunt unii oameni care zic asa:,, Da ce? Tre` sa cheltuiesc eu bani pentru o javra amarata?'' in timp ce tie nu iti pasa cat costa, tu tot cumperi. Ii urez catelusii tale insanatosire rapida!

| EllyThau explică (pentru SanziiAndry):

Multumesc! se simte mai bine, i-am dat laptic cald. si i-am facut o baita si acum sta in pat :X

| SanziiAndry a răspuns (pentru EllyThau):

Foarte bine, foarte bine! E foarte frumoasa [o vad in avatar]! Daca vrei sa imi vezi catelusul uita-te la avatarul meu.

| EllyThau explică (pentru SanziiAndry):

L-am vazut este foarte dragut si frumos:X

| SanziiAndry a răspuns (pentru EllyThau):

Ms, dar a ta e mult mai draguta!

| Esial a răspuns:

Da-i lapte cald, da-i si multa afectiune ca ajuta dar sa nu care cumva sa-i dai medicamente destinate oamenilor.sunt toxice pentru ei! si, ar fi bine sa-l duci macar pana la farmacia veterinara daca nu la un veterinar.rate&vote

| silvershark a răspuns:

Mergi la un medic veterinar!

| EllyThau explică (pentru silvershark):

La ora asta? straight face

| StrumfLala a răspuns (pentru EllyThau):

Poti merge la orice ora pentru un catelus asa adorabil ca al tau.;*

| EllyThau explică (pentru StrumfLala):

:* mersi

| EllyThau explică (pentru StrumfLala):

Multumescbig grin

| Rŏllшау a răspuns (pentru EllyThau):

Maine ai putea sa te duci la medic sau sa cauti ceva informatii despre rasa Bichon Havanez.Aduna informatii, intereseaza-te de rasa respectiva si vezi daca cineva te va puutea ajuta.

Sincer nu ma pricep la caini (la anumiti caini)dar din cate stiu e ca la veterinar ai putea afla de ce se comporta asa, acolo e cel mai sigur big grin.