| CaneCorso123 a întrebat:

BUNA TPU! vr sa stiu si eu ceva:

Rottweiler vs pittbull

Pitbull vs Cane Corso

Rottweiler vs Cane Corso

Cel care si argumenteaza primeste funda*

Răspuns Câştigător
| Adrry00 a răspuns:

Pai, la Rottwiler vs. Pittbull ar castiga Pittbullul, Rottwilerul nefiind un caine de lupta, iar Pittbulull fiind foarte puuternic. La Pittbull vs. Cane Corso eu zic ca ar casiga Cane Corso, ffind cea mai rea rasa iar la ultima din nou Cane Corso, eu nu ii dau sanse Rottwilerului in nici o bataliee, nefiind caine de lupta ci de paza si protectie.
CaneCorso123, vad ca esti foarte interesat de aceste batalii intre caini, ai vreun motiv special, sau doar pentru ca ai si tu un Cane Corso si vrei sa afli si de altii cat de periculos este?( stiu acest lucru dintr-o intrebare anterioara)

| ioanax2004 a răspuns (pentru Adrry00):

Cum sa faca lupte cu caini? Pun pariu ca nici nu are ring de lupte.

| ColtStrapungator a răspuns (pentru Adrry00):

Gresesti,nu te lua dupa care e mai puternic.Conteaza unde musca, cum ataca si mai multe, deci gresesti.Am vazut lup care bate un pitbull fiindca il musca de bot...rottweileri care bat pitbulli si invers. http://my.mail.ru/mail/bill.byrne/video/_myvideo/297.html

21 răspunsuri:
| PiTbuLuL a răspuns:

In prima
1. Pitbulul find o rasa facuta pentru lupta datorita rez la durere si efort + muscatura lor puternica si musculatura picioarelor din spate care ii permit sa sara direct in gatul victimei iar maxilarul lor ramane inclestat
2. Pitbul deoarece ai vazut ce am scris mai sus dar si cane e puternic dar un pitbull se poate lupta si jumatate de ora fara sa oboseasca
3.Cane corso deoarece este foarte puternic si masiv din cauza dimensiunei lui mari si puterea masiva rotwailer este facut pentru paza decat pentru lupta
Sper ca te-am ajutat!
Sall!
Baftaa!

| Spataru_Ilie_1991 a răspuns (pentru PiTbuLuL):

Ma pitbull tu ti-ai pus vrodata cainele tau la bataie cu un ciobanesc caucazian sau un kangal sau un ciobanesc oarecare? Cei din zona mea sunt asa de tonti si spun ca ciobanesti bat pitbulii doar pentru ca sunt mai mari dar nu e adevarat.dar asta e ce sa stie cei care nu au un exemplar pitbull

| Angeloxd a răspuns:

Imi plac rottweiler si pitbull dar sa fim seriosi, exista o gramada de caini care n-au ce manca din ei.
Presa canario, kangal poate si cane corso si nu doar astia, mai sunt.

| Alexandru_Cornaci_1989 a răspuns:

Rottweiler vs pittbull la o cafea nu se cearta
Pitbull vs Cane Corso la o bere sau un suc is preteni buni
Rottweiler vs Cane Corso nah invidia e mare intre ei dar is ok cu faptul ca afara e cald
mersi astept fundita

| CaneCorso123 explică:

Nu imi mai dati raspunsuri de genul asta ...Eu intreb de curiozitate nu k as pune sa se bata intre ei.lol

| CaneCorso123 explică:

Am 2 cane corso (mascul si femela) la 6 luni si vr sa stiu mai multe despre eitongue

| Adrry00 a răspuns (pentru CaneCorso123):

Si cum te descurici cu ei? Sunt violenti?

| CaneCorso123 explică:

Nu..Sunt Cuminti chiar f blanzi.vr sa-iii fac mai rai si nu stiu cumsad

| Adrry00 a răspuns (pentru CaneCorso123):

Cu strainii tot cuminti sunt? Dar oricum, cand ca fi momentul vor fi cei mai rai caini, cand vor simtii pericolul. Succesc cu cainii!

| PiTbuLuL a răspuns (pentru CaneCorso123):

Cane andry greseste cand adica va fi momentul daca au deja 6 luni acum trebuie dresat pentru atac daca sunt cuminti inseamna ca iai socializat mult cu oameni si diverse animale inceraca sa ii stresezi cum ar fi sa-i tragi asa un pic de coada si sa arati pe cineva strain si sa zici ''ataca'' altfel nu vor fi agresivi mai ales daca au fost socializati si andry cand sa simti pericol ma daca ei au fost obisnuiti de mici cu oameni si nu le pare nimic nou deci.
Sall!
BAfta!

| Adrry00 a răspuns (pentru PiTbuLuL):

Chiar daca au deja 6 luni si sunt cuminti tot au simtul proprietatii, cand vor fi in pericol nu o sa mai fie asa cumintinti.

| PiTbuLuL a răspuns (pentru Adrry00):

Mai baietas cand sa fie in pericol ia zi? Cine crezi ca are curaj sa sara peste un cane corso aia trebuie acu dresati la varsta asta se incepe antrenamentu.Defapt cam la toti caini periculosi se incepe acum antrenamentu.

| Adrry00 a răspuns (pentru PiTbuLuL):

Se incepe acum cu antrenamentele, dar au in instinct rautatea, stiu ca trebuie si dresati dar oricum sunt caini de lupta buni. Si daca nu ar exista acest pericol care zici tu ca este inexistent nu ar mai trebui sa avem caini de paza.

| PiTbuLuL a răspuns (pentru Adrry00):

Mai adry cane corso nu-s caini de lupta sunt caini de paza dar daca au fost socializati cu multa lumea si cu alti caini acesta nu ii va face nimanui nimic pentru ca stie ca nu-i va face rau lui.Deci daca nu-si dreseaza cainele sa fie agresiv nu va mai fi.

| Adrry00 a răspuns (pentru PiTbuLuL):

Oricat ar fi de obisnuiti cu oamenii tot sunt rai, si nimic nu poate sa ii scimbe, dar sunt de acord ca trebuie dresati pentru a apara la sensul prorpiu. Acesta a fost ultimul meu cuvant.

| PiTbuLuL a răspuns (pentru Adrry00):

Ma uh nu intelegi ca zice ca is blanzi ei trebuie dresati am vazut la un prieten un cane corso femela in varsta de 8 luni cand am vazut-o am ramas ingrozit am zis ca o sa ma omoare dar o venit si o dat din coada ei nu-s rai decat daca ii faci daca eu socializat clar ca no sa aiba treaba cu nimeni
HAI SALL PAA!

| Spataru_Ilie_1991 a răspuns:

Pana la urma depinde ce pitbull este. Daca este slab si vai de zilelele lui e posibil sal bata un Cane Corso. Depinde de mei multe chestii.

| MyNameForTheWin10 a răspuns:

Came corso ii poate cistiga pe toti fiind un ciine de lupta si de paza are sanse la toti, si find o rasa ce a trecut pe lista celor mai rai ciini are sanse sa-i cistige pe pittbul, rottwelier.

| Minculeasa_Magda_1998 a răspuns:

Sa stii ca la ultima Rottweilerul ar castiga pentru ca este mai mare si mai puternica decat un Cane Corso. S-a dovedit la stiri si este scris pe internet nu te lua dupa "cred ca". Rottweilerul este facut pentru paza si aparare iar pentru asta stie sa lupte foarte bine. Este folosit la politisti in unele tari.