| CaneCorso123 a întrebat:

As Vrea sa stiu si eu cine ar castiga la o bataie dintre un cane corso,rottweiler, si pitbull...Cel mai frumos raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| Adrry00 a răspuns:

Vreau sa incep cu: Nu sunt de acord cu luptele intre caini si sper ca aceasta intrebare a fost pusa din curiozitate. Acum sa incep, eu zic ca rasa Cane Corso ar castiga orice lupta, cu orice caine, pentru ca aceasta rasa sfasie un om cu o foarte mare usurinta, iar cine l-a pus pe ultimul loc, e clar ca nu stie aceasta rasa. Rottwilerul este un caine de paza si protectie, nu de lupata, chiar daca oamenii zic ca e acelasi lucru, iar despre Pittbull pot sa zic ca intr-o confruntare cu un Cane Corso ar si terminat. Eu stiu foarte multe despre rasa Cane Corso pentrui ca la vererinar mi s-a spus initial ca si cainele meu e metis Cane Corso, acest lucru m-a facut sa ma interesez amanuntit de aceasta rasa, iar despre Rottwiler stiu pentru ca am vrut sa-mi iau si eu, iar aceste lucruri le mentionez pentru ca nu vreau sa se inteleaga ca ma pricep in lupte de caini sau asa ceva, reptet, urasc luptele intre caini.

| ioanax2004 a răspuns (pentru Adrry00):

Si eu le urasc.

17 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Ramona000 a răspuns:

1-pitbull
2-rottweiler
3-cane corso

| CaneCorso123 explică (pentru Ramona000):

App voi stiti de rasa cane corso de o puneti pe ultimul loc?:O

| Ramona000 a răspuns (pentru CaneCorso123):

Da stiu am avut cane corso pakat de probleme lor cu picioarele sad

| LolaLollita a răspuns:

Eu una nu sunt de acord cu luptele dintre caini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Acum înțeleg eu de ce ai pus întrebarea aia cu câinii care vrei, chipurile, să-ți păzească curtea... Urât lucru, să pui animalele să se bată între ele. Oamenii care fac asta sunt oameni fără inimă și fără Dumnezeu, dar și fără lege, fiindcă legea pedepsește această "activitate".

| Bizzle a răspuns:

As pune Rottweileru pe 1
Cane Corso pe 2 sau 1 depinde daca e ala din poza ta pe 1-2
si Pittbul 3winking

| PiTbuLuL a răspuns:

Deci in primul rand care n-au habr despre rasa pitbull sa nu vorbeasca.Eu am un pitbull si l-am antrenat pentru lupte l-am si dat.Un cane corso este facut pentru paza un pitbul pentru lupta.Eu cand mi-am pus pe a meu sa se lupte s-au batut jumatate de ora dupa care a meu a reusit sa-l bata find mai antrenat.Si eu m-am interesat de toate rasele pentru ca am si pitbull si rottweiler dar n-am cane corso dar m-am interesat.Un pitbul se poate bate jumatate de ora fara sa oboseasca abia dupa oboseste un pic.El daca este antrenat pot trage o masina dupa ei cu usurinta au o musculatura al naibi de puternica daca sunt antrenati.Eu imi tin pitbulul cu cablu gros cam cat 2 degete.Cu lantul am incercat dar se rupe.Deci cane corso este facut pentru paza si pentru lupte adevarat dar nu ca pitbulul.El are muscatura foarte puternica iar el cand prinde nu mai da drumu maxilaru lor ramane intepenit si este rezistent la durere si efort.Rottweile-rul este facut pentru paza si cane corso dar se pot baga si la lupte.Deci uite asa ar veni in ordine:
1. Pitbull
2.Cane Corso
3.Rottweiler
Sall BAFTA!

| violetajustme a răspuns:

Presupun ca pitbull, appoi rottweiler si ultimul loc cane corso. tin sa mentionez ca Rottweiler-ii sunt o rasa creata pentru "atac la om", dar si pentru lupte de caini iar Pitbull-ul este un caine extrem de periculos, insa spre deosebire de Rotweiler este o rasa creata pentru "atac la caine", neezitand insa sa atace si omul....de cane caorso nu am auzit si nici nu am citit sa fie antrenat pentru luptele de caini, deci ar fi cat mai putine sanse pentru el

Răspuns utilizator avertizat
| ioanax2004 a răspuns:

Urasc cruzimea fata de animale.Luptele sunt cruzime.

| Adrry00 a răspuns:

Eu nu sunt pentru luptele intre caini, dar eu zic ca cel mai periculos este Cane Corso, daca este enervat nu mai iti da drumul, pe cand Rottwilerul este un caine de paza si protectie, nu de lupta intre alti caini, iar despre Pittbull, nu stiu foarte multe, dar eu personal, nu o consider cea mai periculoasa rasa, mai ales in comaratie cu Cane Corso, care este o rasa care in doi timpi si o secunda a sfasiat un om, dar sunt si foarte destepti, si daca nu sunt invatati sa muste sunt mai blanzi decat un Bicchon, dar instinctul de aparare ramane in el, si daca el sau familia lui este in pericol devine un monstru. Si sper ca aceasta intrebare nu a fost aderesata pentru a paria pe unul dintre acestia, si a fost pusa doar din curiozitate.

| Spataru_Ilie_1991 a răspuns:

Pitbull are mare dreptate si eu am un caine pitbull si are o putere foarte mare al meu s-a luat la bataie cu un ciubanesc de bucovina si la cam facut praf pe ciobanesc ..adica si eu l-am antrenat foarte mult..si abia avea un an al meu

| Alinalin261988 a răspuns (pentru Spataru_Ilie_1991):

Probabil ciobănescul dormea?

| Dragutz_Yonutz_1999 a răspuns:

In primul rand astia cu pitbull prea se cred tari ca bat, ca fac, dar voi nu intelegeti cane corso e cel mai bun caine de lupta si agresiv. Documentati-va si voi sa vedeti, iar rotweilerul pot zice ca sar bate de la egal la egsl cu pitbullul, dar depinde si de antrenament, deci sa va fie clar cane corso bate tot. Nu sunt adept al luptelor intre caini.

| Suceava_Iepuri_Ug_1990 a răspuns:

1- pitbull
2-cane corso
3- rottwiler
Va rog ca inainte sa faceti niste afirmatii documentativa. Poate cane corso ar avea ceva sanse dar slabe sa faca un pitbull