Întrebare recomandată | UffleUFK a întrebat:

Buna TPU :* Vreau sa ii conving pe parintii mei ca sunt destul de responsabila sa imi cumpere/ adopte un animal.

Cum pot face acest lucru? big grin
Funda >:

Răspuns Câştigător
| Glimoire a răspuns:

Arata-le ca esti esti responsabila in orice lucru:Mentineti curat in camera,fara ajutorul nimanui,ajut-o pe mama ta in treburi;
Adica incearca sa fi cat mai responsabila.
La mine asa a mers,am fost ordonat,iar de ziua mea am primit un husky...
Daca stai la bloc incearca sa le propui un animal usor,pisica,catelus, papagal, iardaca stai la casa ia-ti un caine mai mare.
Totul consta a le demonstra ca poti avea grija de o vietate, pentru ca daca nu ai grija de tine, n-ai cum sa ai grija si de altcineva.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai frati sau surori arata ca esti responsabila cu ei(daca sunt mai mici). Strange tu o parte din bani si nu ii inebuni la cap cu : Vreau un catel! Vreau o pisicuta! Ei trebuie sa stie ca iti doresti asa ceva insa sa nu devina o stire care se repeta in fiecare zi.

| Aylee a răspuns:

Pur si simplu le spui ca doresti sa discuti ceva cu ei. Si le prezinti toate amanuntele, ca am crescut si consider ca sunt o fata/baiat responsabil/a. Le prezinti cat de tare ti-ai dori un animal. Daca nu ii poti convinge nu prea ai ce face...

| Aalexander a răspuns:

Iti cumperi sau faci rost de o sfoara sa te spanzuri.
Cand o vor vede vor realiza ca ai probleme si-ti vor cumpara un animal sa-ti revii.

| B3B3NI a răspuns:

Spunele ca vei face curat dupa el ca il vei ingriji si ca il iubesti si iti doresti un animal foarte mult.Trebuie sa le arati ca poti avea grija de un animal.

| DomnulKat a răspuns:

Bate-i la cap.

| JessusFromHell a răspuns:

Arata-le cat de bine il ingrijesti pe POU big grin