| DaianaDiia a întrebat:

Vroiam sa pun o intrebare, urgent.
Eu am o pisicuta de aproape 5 luni.Acum 2 luni catelul meu i-a rupt mustatile, si de atunci nu a mai crescut deloc.
Oare e din cauza mustatilor?
Ce pot sa fac?
Funda pentru cel mai corect raspuns. happy

6 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Nu are nici o treaba mustatile cu cresterea. Mustatile sunt folosite ca simt tactil si se mai zice ca isi pierde simtul mirosului, dar tind sa cred ca e doar un mit.

| RedNose a răspuns:

Daca ii dai hrana superpremium royal canin, hill's, etc. sau ceva mai ieftin advance nu ai de ce sa-ti faci griji, va creste.

| DaianaDiia explică (pentru RedNose):

Mersi. happy
Dar varul meu e la facultatea de medicina si mi-a zis ca daca ai dau mancare cumparata (royal canin sau altele de genu) o sa se imbolnaveasca in timp, si o sa moara.

| RedNose a răspuns (pentru DaianaDiia):

Intr-adevar,hrana gen pedigree, friskier, chappy, darling, sacii de boabe de 18kg cu 30lei afecteaza organele in timp: gen rinichii,dar o hrana de calitate gen: royal canin,hill's, leonardo, equilibrio va mentine cainele in forma, sanatos si ii va oferii vitamine si minerale in doze recomandate.
Nu stiu ce facultate face, dar nu prea se pricepe. Orice veterinar iti va recomanda boabele.

| Mihaela1964 a răspuns:

Mustatile vor creste...intrebarea e formulata in alta limba decat cea romana, insa.

| lalaballet a răspuns:

Du-o la veterinar