| whiteOdrink a întrebat:

Bună tuturor. Am o mare problemă. "Deţin" o pisică şi eu trebuie să plec timp de 2 săptămâni din ţară. Problema mea este asta: am nevoie de o persoană care iubeşte animalele şi care are posibilitatea să o ţină 2 săptămâni. Menţionez că sunt din Iaşi.
Pisica face la litieră şi nici nu e pretenţioasă la mâncare.
Vă rog frumos, dacă mă puteţi ajuta.
Mulţumesc.

3 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Pisica poate sta singura si o perioada mai mare.
Lasa-i graunte indeajuns.
Mai greu e cu litiera, o s-a cam miroasa a pipi cand te intorci, dar poate ai vreun vecin amabil.
E mai bine decat sa schimbi casa pisicii.
Daca nu ai stiut pisica se atasaza mai mult de casa decat de stapan, fata da caine la care lucrurile stau exact invers, se atasaza de stapan si nu de casa.

| viotedy a răspuns:

Du-o la o pensiune felina.

| Sibeluca a răspuns:

Pai nu ai rude, o prietena mai de incredere? asa decat sa o lasi oricui.sad