| romeocozmenciuc a întrebat:

Buna tuturor, am si eu o problema cu un flex BOSCH cu viteza variabila. Am inlocuit carbunii pentru ca cei vechi erau terminati sa sfaraia si acum cu carbunii cei noi la turatie mica merge binisor dar la turatie normala flameaza foarte tare si are intreruperi in mers. Care poate fi cauza? Multumesc!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Până se formeaza ei pe rotorul motorului.
Daca face asa si dupa mai mult timp de folosire, ceva nu e in regulă. Ai curatat rotorul de praf inainte sa inlocuiesti carbunii? Sunt originali?

| KovacsB a răspuns:

Poate ca i-ai inlocuit prea tarziu si intre timp s-a deteriorat si colectorul. de regula se rectifica pe strung de precizie

| RaduRobertRO a răspuns:

Rabdare, sa-si ia carbunii forma care trebuie si se regleaza.