| munteanuionvictor a întrebat:

Un prieten are un telefon Wink dual sim cumpărat de 3 luni și merge foarte încet pe internet. La început a mers binișor. În ultima vreme are viteza foarte mică. A șters memoria cache și tot încet merge când vrea să navigheze.Are câțiva giga trafic de internet, deci nu asta e problema. Ce poate face să aibă viteză mai mare? Când l-a cumpărat a primit bon fiscal și nu a vrut să-i dea și garanție. Vânzătorul a spus că bonul e în loc de garanție.

2 răspunsuri:
| Eddz a răspuns:

Salut,
Aici poate fi si o problema locala,in sensul ca daca memoria telefonului e cam plina asta ii cam taie toata viteza,iar daca nu-i cazul,atunci recomand un alt browser, gen mozilla sau chrome, iar ca ultima situatie, sa mearga cu el la un service si sa intrebe de problema (aici nu ar fi nevoie de bani, decat daca necesita reparatii/resoftare).
Sper ca ajuta