| PlaticaLuana a întrebat:

Buna tuturor! Ieri i-am dat cainelui meu de 4 ani pastila de deparazitare NextGuard si azi dimineață l-am gasit mort. Vomase si era sange peste tot..Este de la pastila? De ce s-a intamplat asta? Mai am un caine de 2 ani, i-am dat si lui si nu are nimic. NU INTEG CE S-A ÎNTÎMPLAT!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau pentru piererea cainelui!
Da, este clar ca a fost de la acea pastila, dar probabil a fost doza FOARTE mare si de aceea cainele a murit.
Imi pare rau...

| ReddY25 a răspuns:

E ciudat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori a fost doza prea mare ori câinelui nu i-am priit acea pastila sau avea alergie la una dintre substanțele din acea pastila.

| PlaticaLuana explică:

Am vorbit cu medicul veterinar și mi-a spus ca a avut viermi la inimă? Pastila i-a omorât si a facut embolie pulmonară. De aici si sângele. Trebuia sa-i dau doar pentru deparazitare externă. Cine a știut? In loc sa-i fac bine, i-am facut rău?