| andreea2011 a întrebat:

nu am nici o intrebare sa va pun, dar eu stiu ff multe despre toate tipurile de animale, daca aveti sa mi puneti vreo intrebare despre porcusori de guineea, caini, pisici, etc.chiar va rog sa mi le trimite ti in mesaj sau la adresa de mail:annemarid2010@yahoo.com

Răspuns Câştigător
| SabbyNightShadow a răspuns:

Da pisicile musca, da trebuie sa faci vaccin, terrier e cea mai mica

| RedNose a răspuns (pentru SabbyNightShadow):

Terrier-ul este o grupa de caini nu o rasa. De exemplu, amstaff-ul face parte din grupa de caini tip terrier si este de talie medie...
Alte rase de tip terrier:
-airedale
-bullterrier
-jack russel
-westie
-fox terrier
-border terrier
-staff bullterrier
-pitbull
Terrier-ul este caracterizat de instinctul de vanatoare si de agilitate.

8 răspunsuri:
| ioana100 a răspuns:

Vad ca nu ai mai raspuns iar Zoey spune doar raspunsuri eronate,chiar nu ma intereseaza daca te superi, eu o sa ajut acesdte persoane care au nevoie de un sfat!
pentru Laura:Nu exista o rasa mai pietenoasa dar de obicei rasele de caini non-sportivi sunt mai retrase, deci in afara de acestea sunt destule.2.nu exista ''cei mai rai caini'', depinde cum il educa stapanul, despre pittbuli sunt o multime de informatii eronate! 3.Pai de obicei,pisicile nu prea fac multe lucruri,dorm si mananca, daca sunt grasute, iti dai seama ca sunt fericite 4.Musca,pe mine m-a muscat dar nu doare, doar din joaca, ele de obicei folosesc ghearele ca o "arma" sau poate daca este turbata 5. daca este turbata trebuie ca tu sa faci antitetanos 6.intradevar,este singura rasa de caine care are ochii albastrii dar am mai vazut metisi(corcituri) care au si ei, dar este destul de rar 7.chihuahua,Zoey,terrierii sunt o grupa in care fac mai multe tipuri de rase(Yorkshire terrier, Westie, Boston terrier etc)8.mastiff tibetan

Pentru corso:este normal,orice caine in afara de canishe,naparleste toamna si primavara cand temperatura se schimba in mare parte,acum este la inceputul lui august si deja se simte toamna, este normal sa naparleasca, ce a zis veterinarul? daca ii raman parti ale pielii descoperite inseamna ca are paraziti externi! mult succes tuturor!

| Laura1092 a răspuns:

Am eu niste intrebari : Care sunt cei mai prietenosi caini? Dar cei mai rai?
Cum iti dai seama daca o pisica e fericita?
Pisicile musca? Daca da, trebuie sa faci vreun vaccin?
Inafara de husky mai sunt caini cu ochi albastri?
Care este cea mai mica rasa de caine? Dar cea mai mare?
Daca iti plac intrebarile mele imi dai funda?happy

| SabbyNightShadow a răspuns:

Ioana100 ai dreptate, am uitat de chihuahua ...scz

| brandiburu a răspuns:

Bine.

| andrea_4474 a răspuns:

Cre sunt caii tai preferati ce rasa

| corso a răspuns:

Salut.
Am si eu un caine ciobanesc romanesc de bucovina.
Are cam 10 luni si 60 de kg.
A inceput sa ii cam cada parul destul de tare.
Oare de ce? ai idee?
Multi zic ca isi schimba blana pentru iarna dar nu stiu ce sa cred.
Se cam scarpina.
Cu ceva vreme in urma i'am luat niste picaturi cand a inceput sa se scarpine, asa mi-a recomandat doctorul veterinar.
ia sa vad daca poti sa ma ajutismug

| corso a răspuns:

Nu ii raman parti descoperite.
Ii iese alta blana in timp cealalta ii cade cand o periez.