| WaWa_1160 a întrebat:

Va rog mult ajutati-ma! Am o catelusa in varsta de 6 luni si este foarte fricoasa! Daca vine un caine la ea fuge si daca acel caine se ia dupa ea incepe sa schelalaie.Chiar nu stiu ce sa-i mai facrolling eyes. Mentionez ca atunci cand am luat-o ramasese ultima si avea 1 luna. Dau funda si restul voturi:*. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| boogdan91 a răspuns:

Posibil ca pana sa o iei tu, sa fi suferit vreo trauma din cauza altui caine. Are nevoie de multa atentie, afectiune din partea ta. Las-o sa mai creasca cateva luni si apoi vezi daca se comporta la fel cand vede alti caini.

2 răspunsuri:
| venusdoom a răspuns:

Asa se comporta cu toti cainii sau si cu oamenii? pentru ca s-ar putea sa i se fi intamplat ceva care a speriat o foarte tare? e nevoie de ceva mai multe detalii... daca gasesti sursa timiditatii ei o poti opri:d

| Darkiestmusic a răspuns:

Ce zici daca iai arunca jucarii asa de la nici un metru distanta pana in fata unui caine si poate se obisnuieste si nu o sai mai fie fricahappyhappy