| Nica_Andreea_D_1999 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati urgent in urmatoarea problema? Am un purcelus de aproximativ trei luni si cred ca s-a inecat cu ceva, nu stiu cu ce! Spun ca s-a inecat deoarece este foarte trist si vomita mereu.Cum ma invatati sa intervin sa il pot salva? Mai sunt sanse? Va multumesc!

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Nu cred ca s-a inecat, ci ori a mancat ceva ce nu i-a priit, ori are probleme cu stomacul, ori este racit. Dar doar un veterinar dupa ce il consulta pe porcusor o sa iti spuna cu exactitate ci are si care este tratamentul adecavat.
Nu mai sta si astepta pana nu este prea tarziu, du-te mai repede la un veterinar.

| AFR81 a răspuns:

Cea mai buna solutie pentru a-l ajuta este vizita la veterinar.

| incredibilul a răspuns:

Purceii... daca se ineaca raman fara aer si in scurt timp mor.Dar in cazul tau, a inchitit ceva ce nu e mancare sau a mancat ceva care nu prea i-a priit bine...