| Madda12 a întrebat:

URGENT! Am un catel, nu mananca nimic, numai apa bea pe care dupa aia o vomita. Nu stiu ce sa fac! Ma ajutati?

13 răspunsuri:
| Andruskaaa a răspuns:

Heii si eu am un catel, e Bishon Maltese si am patit ceva asemanator. Am fost cu el afara si cand am ajuns acasa nu manca, bea apa doar si in cantitati mari ( 5-6 castroane ) si dupa fiecare castron vomita [ apa ]. Am fost cu el la veterinar si mi-a spus ca a fost otravit si ca e foarte putin probabil sa scape, insa l`au operat si au reusit sa separe otrava de sange. Sper ca al tau nu e otravit, e posibil sa se fi inecat cu ceva si sa vrea sa bea apa doar ca sa inghita mai repede obiectul.
Sper sa se faca bine curandwinking.

evenso
| evenso a răspuns:

Du-te cu cainele la veterinar, poate sa aiba probleme grave.

| gigite a răspuns:

Sa nu aibe babesioza de la vreo inteparura de capusa, sau parvoviroza, ca atunci e GRAV daca nu mergi la veterinar!

SANATATE! si multa speranta de insanatosire catelului tau!

| DeathDealer a răspuns:

Sfatul meu este sa te duci cu el la un veterinar cat mai rapid, s-ar putea sa aiba ceva la stomac din cauza ca nu i-ai facut vaccin de deparazitare, am patit-o si eu cu al meu. deci cat mai repede la veterinar cu el. sper sa se faca bine sad

| Madda12 explică (pentru DeathDealer):

Am fost la veterinar si i-a facut vaccinurile dar tot vomita x_x

| DeathDealer a răspuns (pentru Madda12):

Du-te iarasi cu el. sigur are ceva daca nu mananca si vomita.

| badgirl22 a răspuns:

Du-l de urgenta la veterinar, e posibil sa fi fost otravit

| UraganGeo77 a răspuns:

Dul urgent la veterinar! O si daca l-ai vazut ca manaca iarba e si din cauza asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Du-te urgent cu el la ALT veterinar. Nu toți sunt pricepuți, ca în toate meseriile...
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ și pe http://povesti-si-povestiri.blogspot.com/

Răspuns utilizator avertizat
| MichaelPapushel a răspuns:

Dumnezeu sa-l ierte!

| Florina_Zaha-matioc_1981 a răspuns:

Suna repede la un medic veterinar