| lascudaniel a întrebat:

Salut TPU,de ieri catelusul meu e foarte trist,nu mananca nimic,stari de voma (da sa vomite si vomita foarte putin, spuma).Are aproximativ 2 luni, i-am dat sa manance ciorba si un ou.Stie cineva ce sa ii fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Urgent la veterinar. La 2 luni NU trebuie să mănânce ciorbă! Fă-i un pic de griș cu lapte ca pentru. bebluși, dar dă-i foarte puțin!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E otravit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred.poate a apucat ceva naspa pe afara.

| lascudaniel explică (pentru anonim_4396):

Nu are cum sa fie otravit deoarece a stat inchis, nu a avut contact cu alte persoane.

| elisadragutzica a răspuns:

Mai
bine du-l la veterinar ca poate are vreo boala sau ceva! Dar nu-ti fa
griji ca nu cred ca e ceva grav. Poate nu i-a priit bine mâncarea

| lascudaniel explică (pentru elisadragutzica):

De unde sunt eu sunt doar 2 veterinari insa nici unu nu e acasa, nu raspund nici la telefoane.Maine dimineata o sa merg cu el in alta parte.Eu stiam ca cioba e buna pentru catelusi.

| VeryV a răspuns:

Poate că e otrăvit dacă nu, este bolnav..nu îi mai da ou uneori îi poate face rău şi al meu a fost la fel din cauza oaselor..grasimii oaselor de peste sau se mai poate să fie trist eu cand nu am fost acasa o saptamana nu a mancat nimic si a fost trist, vomita iar cand m-am întors şi-a revenit vezi, şi tu cum faci. Însănătoşire grabnică.

| byby18bubu a răspuns:

Du-l la veterinar.Sa sti ca nu e bine sa le dai cainilor maincare de animale, se pot imbolnavii grav.Bafta cu asta!