| notmyname012 a întrebat:

Bunahappy vine ziua mea si as vrea un caine ( mentionez ca stau la apartament). sunt nehotarata intre beagle si jack russell. voi ce imi recomandati si de ce? daca aveti agrumente complexe cu atat mai bine. si daca aceste rase nu se potrivesc pentru apartament ce imi recomandati? multumesc anticipat:*

Răspuns Câştigător
| SkarTds a răspuns:

Pai hai sa o luam asa

Jack Russel - Acesti caini sunt extrem de inventivi, si amuzanti nu o sa te plictisesti niciodata cu ei, dar au nevoie de multa miscare. Ce nu imi place la ei este ca ei lasa par mai peste tot pe unde se duc si pe multi ii deranjeaza acest aspect.

Beagle : Un caine jucaus, istet si extrem de inteligent care de asemenea are nevoie de un stapan activ in plan sportiv.

Acum Beagle-ul eu zic ca se adapteaza mai bine decat un Jack Russel intr'un apartament insa eu as zice, in cazul in care neaparat vrei un caine, sa iti iei o rasa mai putin activa.
Recomandarile mele ar fi : Bichon (oricare), scotish terrier, poodle, Golden retriver, Labrador, Schanzer miniature si standard, Shih Tzu, Yorkshire, Bull Terrier, Bassed Hound, Teckel, Cavalier King Charles, Bulldog Englezesc si Francez, Cocker, Chihuahua, Westie, Pomerian, Mops

Cam astea ar fi potrivite pentru apartament, evident sunt si altele care probabil mi-au scapattongue SUCCES IN ALEGEREA CELUI MAI BUN PRIETEN!

Funda?big grin

3 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

In niciun caz Jack Russell Terrier. Are un nivel de energie foarte ridicat si daca nu il plimbi ori devine agresiv ori distruge casa.
Iti recomand Beagle fiindca este mai calm.

PITBULL RULES!

| bibiiiy a răspuns:

Beagle,daca nu, eu iti recomand bichonii.eu am un bichon frise, il cheama toto si are 4 lunilove struck, e foarte jucaus si iubitor si i place sa fie in centrul atentiei.sunt asa de dragasasi, ca lumea vine si le face poza, asta mi s-a intamplat mie ieri, 2 fete au venit la noi si ne-au intrebat: putem sa ii facem o poza? pentru ca este cel mai dragut catel pe care l-am vazutpuppy dog eyes, deci eu iti recomand bichonii frise, dar si maltez..baftawinking

| valentingb a răspuns:

Beagle.Fara argumente, doar ca e mult mult mai frumos