| andreeaaa1 a întrebat:

Voua ce va plac mai mult pisicile sau cateii. Mie pisicile. ELe sunt mai afectuase...si te atasezi mai repede de ele.

Răspuns Câştigător
| miruna013 a răspuns:

Nu ii adevarat, cateii se ataseaza mult mai mult de tine! pe pisici le doare undeva de tine daca mori sau nu iar un caine si-ar da viata pentru a te salva.pe pisici numai ca le dai de mancare de aia stau la mangaiala si la joaca.ca in rest nu imi inspira incredere, cainele a fost, este si va ramane pentru totdeauna cel mai bun prieten al omului!

10 răspunsuri:
| NoName1234 a răspuns:

Ambele!
Caini sunt mai iubitori si isi urmeaza stapani peste tot...
Dar si pisicile sunt iubitoare majoritatea, se alinta, se joaca.si am si eu una un puiut de 1 luna, si o cheama Emma big grin.Inainte sa o am pe Emma nu stiam cat de jucause si iubitore pot fi pisicile, si Emma vine dupa mine peste tot precum caini.
Si e foarte desteapta, am dus-o la cutiuta aceea cu nisip cam de doua ori si de atunci se duce singura la ea.Si cand trebuie sa se culce, seara, o bagam in cusca ei in camera la mine si nu plange deloc, si noaptea e linistita si nu miauna niciodata. O iubesc enorm de mult! Chiar acum s-a pus la mine in brate si se uita cum scriu la taste!happy
Dar am avut si un caine, Max!
Max era un ciobanesc german adica foarte mare!
De cand la adus am vazut ca e forte greu de ingrijit! Intr-un fel de balcon, adica o camera al lui, in care avea ziare sa faca nevoile, dar el facea exact pe langa. tongue Si la 4 luni era imens, cat mine cat eram atunci, adica acum 2 ani! Si musca rau, din joaca dar musca rau!
Il plimbam de 3 ori pe zi.Cand il plimbam nu musca deloc, ne urma peste tot nu se indeparta 1 metru de noi, cu toate cele ca era greu de ingrijit l-am iubit foarte mult l-am iubit enorm de mult! Cand avea vreo 6 luni.mama a zis ca il da! Am plans asa de mult!
Pana la urma chiar l-am dat! Am suferit foarte mult pentru ca ma atasasem de el! crying((
Deci, ambele sunt animale perfecte! Ca toate celalalte animale! Le iubesc pe toate!

| ExtraSakadat a răspuns:

Cainii :*

| Muflă a răspuns:

Pisicile nu au suflet 0_o omoara vrabiutze... SIncer cel mai mult imi plac tot pasarile da' si cainii sunt ok

| Contrast a răspuns:

Pai dintre cele doua, iepurasii! big grin
Dar daca e musai... pisicutele!

| RiRi5846 a răspuns:

Cainii sunt mult mai prietenosi decat pisicile! Pisicile nu ofera pic de afectiune, si sa stii ca atunci cand se invart prin jurul tau sau chestii de genu` ele doar te pipae pentru a te recunoaste! A si sunt complet de acord cu miruna013!

| rahelyta a răspuns:

Catelusi big grin

| dannys a răspuns:

Pisicile.De ce? Pentru ca sunt niste scumpe.

| Smiiilee a răspuns:

Cateii:X

| Lalala a răspuns:

Caini
eu am un caine si o pisica:caine latra de fericire si face in toate felurile iar mata sta asa plictisita si se uita la uh

| Sw33tysor a răspuns:

Cainiikiss Cum a spus miruna013big grin