| Analiaa a întrebat:

kiss vreau sa aflu parerea voastra...deci eu imi doresc o pisica si tatal meu vrea sa imi ia una de vreo 10 luni...dar mama vrea sa mai astept vreo saptamana pana creste inca putin o alta pisica care este nascuta mai recent, voi ce ziceti sa o iau pe cea mai mare sau sa astept pentru cea mai mica?

Răspuns Câştigător
| Xoniaa a răspuns:

Parerea mea este sa o astepti pe cea mica puppy dog eyes Se va acomoda mai bine. :*

| Analiaa explică (pentru Xoniaa):

Dar cat timp dureaza pana cand un pui de pisica isi deschide ochii? dar cat timp suge de la mama ei pisica?

| Xoniaa a răspuns (pentru Analiaa):

De la 4 saptamani poate incepe asa numita perioada de sevraj, timp de cateva saptamani pisicutei diversificandu-i alimentatia, dar ar fi mai bine sa lasi 2 luni sau mai bine intreaba un specialist big grin

| Analiaa explică (pentru Xoniaa):

Deci sa zicem ca maine o naste pe pisicuta mica, eu cand o pot lua de la mama ei?

| Xoniaa a răspuns (pentru Analiaa):

Peste 2 luni mai bine big grin

| Analiaa explică (pentru Xoniaa):

Mama e prea mult, eu imi doresc maxim pana la sfarsitul saptamanii viitoare daca o iau vineri?

| Xoniaa a răspuns (pentru Analiaa):

Atunci asteapta cel putin 4 saptamani si incepi si ii dai carne de vita si asa o obijnuesti cu mancare.

11 răspunsuri:
| AnaMaryadragutaa a răspuns:

Asteapta draga ca una e cand o ai de micuta una cand o ai aproape de un an e si mai draagalasa si ii acorzi timp sa se obisnuiasca cu tine de la inceput si asa te va iubi mai mult si e mai frumos sa o ai de mica eu asa te-as sfatuii pe cea micuta sa o ieis

| lpavel a răspuns:

Asteapat-o pe aia mica pentru ca aia mare pana se obisnuieste la tine(daca se va obisnui) va fi foarte salbateca.

| Analiaa explică (pentru lpavel):

Dar de la ce varsta inceteaza un pui de pisica sa suga lapte de la pisica mama?

| lpavel a răspuns (pentru Analiaa):

Nu stiu exact pentru ca am uitat dar poti intreba pe cel de la care il iei happy

| AlexandraAlexutsa a răspuns:

Eu votez pentru cea mica deoarece cand se naste si o iei tu se va obisnui de mica cu tine asa cu aia mare e mai greu ca nu te stie te poate zgaria. funda?