| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua, acum câteva zile niște copii mi-au luat puiul de pisica, mai sunt șanse sa se întoarcă? Am o stare nașpa de atunci, ma gândesc numai la el...

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu mai sunt.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Singur, nu revine. Dar de ce i-ai lăsat să ți-l ia, dacă zici că era al tău? Un pui de cățel/pisică (indiferent) nu se lasă afară nesupravegheat, iar din casă nu ți l-ar fi luat nimeni.
Dacă îi cunoști caută-i pe copii și intreabă-i unde au abandonat pisicul. Precis e abandonat, lângă unul dintre blocurile lor, ori l-a luat unul dintre ei acasă, găsindu-l singur.

| Davidaks13hje a răspuns (pentru floresdemayo):

Nu pot sta după el 24 din 24, a ieșit puiul la copii și s-a speriat și a încercat sa fuga dar unul din ei a prins-o

| floresdemayo a răspuns (pentru Davidaks13hje):

Mai montează și tu niște uși prin casă. tongue
Si eu am cățel, și nu stau să-l păzesc 24/24 h, dar in casă, cel puțin, e un loc unde il știu in siguranță, de unde nu mi-l poate lua nici bau-bau.
Cât e pui, trebuia ținut in casă, până se învața treptat cu imprejurimile, incât să cunoască drumul spre casă.

| Davidaks13hje a răspuns (pentru floresdemayo):

Am vorbit cu acei copii și au spus ca au lăsat pisoiul la 2 case distanță, dar nu a mai venit

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandru197 a răspuns:

Slabe șanse să se mai întoarcă. încearcă să îi cauti sa iti poti recupera puiul de pisica sau cel mai rau caz sa nu mai fie viu/vie