| AlinnaGrecuElena11 a întrebat:

Am o catelusa bichon ce are 5 luni si am observat ca in zona intima, parul de acolo s-a inrosit. Stiti cumva ce ar putea avea?

Răspuns Câştigător
| RamoM a răspuns:

Buna. Nu cumva se inroșeste si la guriță si la ochișori? Normal asa ar trebui deoarece saliva, lacrimile si alte substante ale lor dau culoarea asta blănii lor. Si eu am un baietel si de la câteva luni a inceput sa fie asa. Nu prea se poate curăța decat atunci cand i se taie parul.
Femelele din cate stiu au ciclu menstrual gen in perioada in care deja sunt in calduri si asa, dar as crede ca e putin devreme la ea. Oricum. Daca ai un doctor veterinar ar trebui sa il intrebi ca sa stii cum sa te pregatesti la ce sa te astepti si sa.ti de.a cateva sfaturi in legatura cu cresterea ei. Succes. Si sanatate happy

| AlinnaGrecuElena11 explică (pentru RamoM):

Nu se inroseste nici la gurita si nici la ochisori. o sa ajung cat de curand la doctorul ei

| RamoM a răspuns (pentru AlinnaGrecuElena11):

Cel mai bine. Eu știu ca e normal sa fie asa, dar cumva mai maroniu. Oricum un expert stie sa explice mai bine happy