| alesimaya a întrebat:

am o catelusa bichon maltese de 11 luni iar acum o sapt a venit pe la noi o cunostinta cu catelul tot aceeasi rasa iar fara sa ne dam seama si din neatentie ei s-au imperecheat. As dori sa stiu daca catelusa mea poate ramane gestanta tinand cont ca ea se afla la ciclu.De atunci nu prea are mare pofta de mancare parca sanii ii s-au marit, desi ea este foarte jucausa acum are momente cand sta si doarma si este mai apatica.
Se poate sa fii ramas gestanta? Sa mai astept si peste o saptcamana -doua sa o duc la veterinar?
Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| PяĬɔhĬηĐεℓ a răspuns:

Buna! Damai mult ca sigur este gestanta! Daca i s-au marit sanii...este semn de gestatie!
Si catelusa mea a ramas gestanta destul de devreme...Da du-te la veterinar sa ii faca o ecografie sau sa vada ce are(sa o consulte)! Succes! Funda?

| Sara67 a răspuns:

Ai face bine sa o duci la veterinar asa ai sta linistita