| Bm_Misa_1995 a întrebat:

Am o catelusa de rasa Bichon maltese, are 4 anisori si in urma cu cateva zile i-am adus un alt catel din aceeasi rasa. S-au intalnit de 2 ori si nu stiu cum sa imi dau seama daca a ramas gestanta sau nu. Ideea e ca are si o umflatura in partea abdominala, jos, intre piciorus si tata. Multumesc!

2 răspunsuri:
| DenissaRoxana a răspuns:

Sau imperecheat? Daca da, exista mari sanse..mai ales daca sau imperecheat de doua ori.
In cazul umflaturii nu are legatura cu sarcina, deoarece au trecut doar cateva zile...o sarcina se cunoaste dupa 2 saptamani.

| Bm_Misa_1995 explică (pentru DenissaRoxana):

Da, insa cred ca masculul a ejaculat si pe parchet, de aia nu sunt asa sigura... nu stiu ce sa fac. din cate am citit, se zice ca trebuie sa stea la monta intre 10-30 de min... iar catelusa mea nu cred ca a rezistat mai mult de 5-10 minute pupici. multuu de raspuns