| Queenz a întrebat:

Bun TPU...
Am o mic problema...
Catelusul meu in varsta de 6 luni, a fost buşit de o maşina astazi.
Nu are nimic rupt(adica merge), nu i-a curs sange sau ceva, doar ca, este foarte speriat si respira foarte greu(cand respira se aude un sunet ciudat.).
Nu mananca, doar doarme si geme..si este foarte molesit, ceea ce nu ii sta in fire deloc.
Spuneti-mi ce as putea sa ii fac.
Daca nu isi revine zielele astea, o sa ma duc la veterinar cu el, dar vreau sa stiu daca poate pati ceva grav.
Mi se rupe inima cand il vad asa.

Răspuns Câştigător
| TomyBrave2019 a răspuns:

Du-l la veterinar neapărat că va ști ce să îi facă. Stai cu el, mângâie-l și lasă-l să doarmă. Are doar 6 luni, e firav și îi trebuie atenție. Și mai ales uită-te dupa el și ține-l în lesă ca să nu mai pățească ceva. Daca vede ceva, se sperie, fuge și nu îl mai prinzi. Depinde de multe aspecte dacă/ce poate păți. Însănătoșire grabnică!

| marevna13 a răspuns (pentru TomyBrave2019):

Nu sta sa te uiti la el cum doarme ca o sa il gasesti mort! Faptul ca respira cu sunet arata ca i s-a rupt ceva intern, poate avea plamanul perforat sau hemoragie interna! Am lucrat intr-un cabinet veterinar si am experienta.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dul acum la medic, nu lasa cainele sa iasa din casa fara supraveghere multi prosti sant bucurosi sa calce animale pe drum din placere

| Panamax a răspuns:

Masina a patit ceva?

| marevna13 a răspuns:

Du-te urgent la veterinar! Faptul ca respira greu inseamna ca are hemoragie interna si daca mai intarzii, va fi prea tarziu. Va muri! Hemoragia interna nu se vede!