| VaRogDinSufletSaMaAjutati a întrebat:

Am o problema cu peruselul meu! Sta cam de o saptamana imbufnat cu ciocul in aripioare si nu prea mai canta! Doarme aproape toata ziua! Sa va mai spun un lucru : el mananca mereu! Mereu mereu mereu! Le schimb mancarea mai mereu ( cam la 2 zile maxim 3 ( foarte rar sa schimb la 3 zile ) ) si apa zilnic... Cand vede mancarica imediat se pune pe mancat. Of! Nu stiu ce sa mai fac... Am 2 perusei dar celalalt nu are nimic din cate vad eu. Va rog din suflet sa ma ajutati! Orice raspuns este binevenit! Multumesc si astept raspunsuri va rog mult de tot! Simt ca innebunesc! Sunt ingrijorata! Daca doriti funda spuneti ca va dau numai va rog sa imi raspundeti! Va multumesc!

3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Sigur e bolnav.Dar poate fi si batran.Nu prea ai ce face. Pune-le vitamine in apa.

| VaRogDinSufletSaMaAjutati explică (pentru viotedy):

Il am pe cel trist de aproape 4 ani si jumatate si pe cel vioi de cam 4 ani! Au tratament de la veterinar ce consta in niste picaturi de pus in apa insa nu vad cam nici o diferenta! Va rog sa ma ajutati!

| viotedy a răspuns (pentru VaRogDinSufletSaMaAjutati):

Te-as ajuta cu placere dar..probabil e batran.O fi avut cativa ani cand l-ai luat+4, asta e.