| Minie013 a întrebat:

Bună ziua! Am o vaca care de câteva zile tremura, are febra 41 și nu mănâncă. Am chemat un medic veterinar care ia făcut injecții în aceste zile și vaca tot nu se simte bine, astăzi medicul veterinar ne-a mai spus ca nu mai vede (menționez ca vaca vedea înainte de tratament). Este posibil ca din cauza tratamentului sa nu mai vadă?

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Intrebarea aceasta trebuia adresata medicului veterinar.

| norisorulpufos a răspuns:

Parerea mea e să-i faci un ceai de mușetel poate iși revine.
Ca să-l poți turna pe gat pune-i un lemn in gură(căluș), ca să rămână gura deschisă.

| GigelusG a răspuns:

Din ce am citit este din cauza nutriției, infecțiilor, etiologiei toxice sau de Tetania de iarbă care este cauzată de o deficiență severă de magneziu