| PaulSuteu a întrebat:

Buna ziua, am un papagal de aproximativ un an, o nimfa baiat, la inceput se obisnuise cu mine, puteam sa il magai pe cap, sa il iau in brate, doar ca mai era o problema, problema este ca se sperie de orice si de un servetel, dar am crezut ca nu e nimic grav, dar de un timp a inceput sa ma muste, nu ma mai lasa sa il mangai si nu stiu daca este okay. Cateodata pur si simplu da din cap foarte rapid cu ciocul in gratiile de la cusca ca si cum i-au facut ceva, va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| GraniniCuPiersica a răspuns:

Nu-l mai lasă singur Niciodată ia-l lângă tine ori unde mergi

| PaulSuteu explică (pentru GraniniCuPiersica):

Multumesc

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru PaulSuteu):

Ai grija de el numai bine