| emilia21 a întrebat:

Buna ziua as avea o intrebare, cum pot hranii pui de pisica avand in vedere ca pisica a disparut, si sunt tare micuti, au 3 saptamani, va rog dati-mi cateva idei va multumesc!

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Cu seringa sau cu o sticluta cu pipeta in varf.

3 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Draga mea, sa iti traiasca!
Eu l-am hranit pe al meu cu o seringa foarte micuta...ca nu cumva sa se raneasca. pisoii sunt foarte lacomi...Nu te sfatuiesc sa utilizezi decat pipete din plastic, sticla e periculoasa si ei au coltisorii ascutiti.
Asteptam noutati despre pui si despre mama lor, poate ca se intoarce...

| cornelia_7230 a răspuns:

Cu o seringa micuta am hranit si eu pisicutii mei, dar, fiind asa de mici, din 3 in 3 ore de regula. Va fi cam greu, dar dupa un timp se va mai mari timpul dintre alaptari. Nu uita ca si ei se comporta tot ca niste copii, asa ca trebuie sa ai grija ca vor regurgita uneori. Va trebui sa ai multa blindete si rabdare si sa incerci sa inlocuiesti caldura si dragostea unei mamici. Asteptam vesti despre noii membri de familie.

| gabimaris a răspuns:

Laptic caldut pasteurizat, cu seringa de unica folosinta direct in gurita, putin cate putin!