| monica_4690 a întrebat:

as dori sa stiu ce creioane se folosesc petru desenul in creion mai exact pentru potrete, si de la ce firma sunt mai bune.Multumeschappy

4 răspunsuri:
| mariusQ a răspuns:

Eu folosesc creion normal la desene dar n-am incercat sa fac portrete.

| LostHappiness a răspuns:

Cele de la scriva stiu ca sunt bune, si cele din carbune, oricare ar fi, carbunele tot carbune ramane. Creioane colorate am un set de la Bic Kids. Ma impac foarte bine cu ele, sunt geniale. Daca vrei sa mai vorbim despre desen pe Messenger, astept un mesaj privat cu id-ul tau. happy Mult succes si spor la desenat!

| iiGeorgii a răspuns:

Eu sunt la un colegiu de specialitate si ne este cerut sa avem toate cele 8 creioane B (B1, B2, B3...B8), un creion HB si unul HB2...cu cat e mai mare numarul de la B(EX: B2) cu atat este mai inchis si invers. Sunt De la Mai multe Firme dar sunt de calitatewinking.

| dizzypassout a răspuns:

Cele de la "Pictor"! Eu sunt la Liceaul de arte regina maria.si numai de acolo nea sfatuit domnul profesor sa luam creioane.de obicei cele mai bune sunt BIC. Sunt cele mai moi:XSuccesc te pup:*Funda?big grin