| AdelinaAvrigeanu a întrebat:

Imi doresc sa cumpar un pui de CORB sau CIOARA.
Va rog cine stie de unde pot cumpara unul sa imi scrie.
Ofer 500 lei pe un pui.
Va multumesc!

15 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te duci în pădure și cauți un cuib.

| Simpatic a răspuns:

Nu am auzit ca asa ceva sa fie de vanzare happy

| siriusblack98 a răspuns:

E legala macar comercializarea de asa ceva?

| siriusblack98 a răspuns (pentru siriusblack98):

Nu de alta dar la 500 de lei bucata iti prinde fratili tau un stol intreg la boabe de porumb.

| AdelinaAvrigeanu explică (pentru siriusblack98):

Cand ai un pui te corb, iti ofer 500 lei pe el. Imi scrii.

| AdelinaAvrigeanu explică (pentru siriusblack98):

Si, da este legal. Poti creste pui de cioara/ corb.

| NoisyLight a răspuns (pentru AdelinaAvrigeanu):

În România, capturarea, deținerea sau comercializarea pasărilor sălbatice este interzisă prin lege.

| siriusblack98 a răspuns (pentru AdelinaAvrigeanu):

Uite ca NoisyLight are dreptate, este ilegal si prin urmare e cuvantul tau impotriva cuvantului legii. Detinerea, capturarea sau comercializarea pasarilor salbatice (inclusiv Corvus Corax adica banala cioara/corb care este specie protejata) reprezinta infractiune. Am cautat si am gasit imediat, iti sugerez sa te documentezi si tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îi găsești în trending pe YouTube, costa puțin mai mult da te descurci tu.

| AdelinaAvrigeanu explică (pentru anonim_4396):

Pe YouTube nu am reusit sa gasesc nimic, daca stii tu ma poti ajuta cum sa gasesc?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AdelinaAvrigeanu):

Deocamdată stau la pândă sunt vizibili doar când scot ceva nou, hop și apar brusc în top.

| NoisyLight a răspuns:

Găsești gratis prin cartierele rău famate.

| Maria87dana a răspuns:

2023. Ai văzut ceva? Eu caut de ani... Foarte greu... găsești sad

| rares200000r a răspuns:

Stiu eu un tip care a vazut un cuib de cioara si mi-a zis ca are pui

| bycosi a răspuns:

Ai găsit corbul mult dorit?